Chateauneuf du Pape

DSC03529

Apellace Chateauneuf du Pape je nejvýše postavené a a nejvíce ceněné CRU z celého apelačního systému Cotes Du Rhone. Je pojmenována podle malého městečka Chateauneuf du Pape (papežův nový zámek), leží v těsné blízkosti řeky Rhony  na jejím levém břehu mezi městy Orange a Avignon.

Vznikla v roce 1937 na popud místních vinařů k ochraně kvality jejich vín a jejím hlavním zakladatelem byl Baron Le Roy de Boiseaumarié, právník a vinař a toto AOC bylo první vinařské AOC ve Francii. Celá apelace se rozkládá mezi městy Chateauneuf du Pape, Bédarrides Courthézon, Orange a Sorgue s celkovou výměrou 7907,4 akrů.

Je povoleno celkem 13 odrůd  a to Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Clairette, vaccarèse, Bourboulenc, Roussanne, Counoise, Muscardin, Picpoul, Picardan and Terret noir, 95% produkce jsou červená vína, zbylé bílá. Vína jsou to hodně plná, mohutná, s vyšším obsahem alkoholu, minimální zákonná hladina je 12,5 %, ale standardem bývá 14,5 % a více. Vína se dají pít velmi mladá, nicméně vesměs mají velký potenciál ke zrání a jsou známá po celém světě jako synonymum kvality.

 

Nejprodávanější

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.